Hoşgeldin Ey Ramazan

Hoşgeldin Ey Ramazan

HABER TARİHİ: 22 Nisan 2020
2336 Kişi okudu

On bir aylık bir aranın ardından Ramazan ayına yeniden kavuştuk. Bu süre boyunca kalbimizde oluşan kiri, pası temizlemek ve dünya telaşının ruhumuzda açtığı yaraları iyileştirmek için Ramazan ayı hepimiz için büyük bir fırsat.

Bu Ramazan biraz buruk geçecek. Korona virüsünün yayılmaması için alınan tedbirler kapsamında bu Ramazan evlerimizde kalacağız. Birlikte kıldığımız teravihlerden, beraber yaptığımız sahur ve iftarlardan mahrum olacağız.

Sosyal birlikteliğin en aza ineceği bu Ramazan ayında daha çok kendimize ve ailemize vakit ayırabiliriz. Kur’an-ı Kerim'i yeniden gündemimize alarak ailemizle her gün bir cüz okuyabiliriz. Ailemizle birlikte ibadet edebilir, namazlarımızı evde cemaatle kılabiliriz. Ramazan ayı boyunca Türkçe mealiyle birlikte hatim gerçekleştirmek kalbimizdeki imanı tazeleyerek zihin dünyamızı yeniden ihya edecektir.

Hepimizin malumudur ki Ramazan ayı kutlu bir iklimle hayatımıza girmekte ve hızla geçip gitmektedir. Ondan nasiplenmek için ona gereği gibi sahip çıkmalı ve onun getirdiği bereketten her yönüyle istifade etmeliyiz. 

Bu Ramazan yüzyüze görüşme imkanımız olamayacağı için uzun süredir görüşemediğimiz akraba ve dostlarımızın listesini çıkaralım. Şehir veya ülke dışında yaşayanlarla en azından telefonla irtibata geçip hal ve hatırlarını soralım, Ramazan aylarını tebrik edelim. 

İnşallah bu Ramazan tuttuğumuz oruçlarla, kıldığımız namazlarla, okuduğumuz mukabelelerle, yaptığımız infaklarla ve telefonla olsa da gerçekleştirdiğimiz sıla-i rahimlerle ruhlarımızı yeniden diriltecek dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşacağız.

İnsanlığın ve ülkemizin zor bir dönemden geçtiği bu günlerde Rabbimizden şafi ismiyle tecelli ederek virüse karşı biz kulları eliyle şifalar halk etmesini niyaz ediyoruz. 

Tuttuğumuz oruçlar ve yaptığımız ibadetler makbul olsun.ÜYE GİRİŞİ