Barış Pınarı Harekatı Başladı

Barış Pınarı Harekatı Başladı

HABER TARİHİ: 09 Ekim 2019
2209 Kişi okudu

 

 

 

Amerikan'ın emellerine hizmet eden PKK-YPG’ye karşı Barış Pınarı harekatı başlatıldı.

Suriye'nin Kuzeyine ABD desteğiyle yerleşen terör unsurları ülkemizin sınır güvenliğini tehdit etmektedir. Aynı zamanda Irak'ın kuzeyinden başlayarak tüm Suriye sınırı boyunca terör koridoru oluşturularak yeni bir terör devleti kurulmak istenmektedir.

Türkiye, hem kendi sınır güvenliği sağlamak hem de Suriyeli kardeşlerimizin can güvenliğini sağlamak için bölgede askeri operasyonlar gerçekleştiriyor. Daha önce yapılan Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları başarıyla yürütülerek bölgede huzur ve istikrar Türkiye eliyle sağlandı.

Türkiye, gerçekleştirdiği operasyonlarla Suriye'nin kuzeyinde güvenli bir bölge oluşturmak istiyor. Böylelikle ülkemize terörist sızması engellenirken mülteci konumunda bulanan Suriyeli kardeşlerimize yeni bir yaşam alanı sağlanmış olacak.

Kendi emperyalist çıkarları doğrultusunda tüm dünyada ekini ve nesli fesada veren ABD, Suriye’de başından beri ikircikli bir tutum sergileyerek terör örgütlerinin yuvalanmasına olanak sağlıyor. Amerika, kimi zaman dostluk mesajları vererek kimi zaman da tehditler savurarak bölgede Türkiye'nin etkin olmasını engellemeye çalışıyor.

Birinci Dünya Savaşından sonra hercümerç olan İslam topraklarına yerleşen emperyalist işgallerin son bulması için Türkiye tarihi misyonuna geri dönmek zorundadır. Başta ümmet coğrafyasında olmak üzere tüm dünyada adaletin ve merhametin tesis edilmesi için necip milletimiz üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme azmindedir.

Teröristleri ve ortaya konan oyunu bozmak için başlatılan Barış Pınarı harekatının hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyor vatan için, ümmet için yollara düşen Mehmetçiğin muzaffer olmasını diliyoruz.

Emrullah PORTAKAL

ESDER Yönetim Kurulu BaşkanıÜYE GİRİŞİ