İstismar Büyük Bir Zulümdür, Hiçbir Mazereti Olamaz.

İstismar Büyük Bir Zulümdür, Hiçbir Mazereti Olamaz.

HABER TARİHİ: 03 Eylül 2019
1798 Kişi okudu

 

 

 

 

 

Yeni bir istismar haberi gündemdeki yerini aldı. Kadınlara, çocuklara, hayvanlara, hatta bitkilere yapılan her türlü istismar büyük bir zulümdür ve yapılan zulmü hafifletecek hiçbir bahane üretilemez.

Son yaşan hadisenin Ümraniye’de bir kurumda gerçekleştiği iddiaları gündeme geliyor. Olay medyaya yansıyınca İslami değerlere saldırmayı kendine görev edinmiş bazı kesimler hemen teyakkuza geçti.

Yargı süreci devam ederken ve olayın tüm yönleri ortaya çıkmadan tüm İslami camiaları da işin içine katarak yargısız infaz yapmak başka bir zulüm çeşididir. 

Daha önceden yaşanan benzer hadiselerde işlenen suçun bireyselliği göz ardı edilerek tüm camiayı idam sehpasına çıkarmak asla doğru değildir.

Böyle bir hadisenin yaşanma ihtimaline karşı çocuklarımızı istismar edenleri lanetliyor, suçlu oldukları kanıtlananların en şiddetli cezaya çarptırılmalarını istiyoruz. 

Ülkemizde ve dünyada yaşanan her türlü istismarla mücadele konusunda kurumları ve sivil toplum kuruluşlarını daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

 

 

 ÜYE GİRİŞİ