ESDER'de Hz. İnsan diye Allah'ın da beyan ettiği, yeryüzünün en şerefli varlığı kıldığı insana dair çalışmalar yapıyoruz, yürütüyoruz. İnsanın gelişimi, hayrı, salahı, geleceği adına tüm çalışmalarımızı yapmaya gayret ediyoruz. Bizim bugünkü ''Bir İyilik Hareketi'' olan ifademiz geçmişi geri getirmek değil, yeniden iyiliğin inşası anlamında oluşacak sürece katkıda bulunmak. Yeniden modern dün Devamını oku..
Gençlik ve Spor bakanlığı ortak projesiyle “Gençliğin Buluşma Yeri Kitap Kafe” proje kapsamında dernek binamızda Kitap Kafemiz gençlerin hizmetinde yerini aldı. Proje bünyesindeki okur-yazar buluşmaları ile gençlerin sosyal ve kültürel donanımına katkı sağlamak, gençlerin, kitaplarını, gazete yazılarını, şiirlerini okudukları yazarlar ile birebir sohbet etmelerini, soru-cevap ilişkisi kurmalarını sağlamak, bunun yanı sıra, yazarlar Devamını oku..
  ESDER;kamu yararına çalışan, eğitim programı ve kültür faaliyetleri ile çağdaş, analitik düşünce yeteneğine sahip, karşılaştığı sorunlara karşı pratik çözümler üretebilen, kendine güvenen, maddi manevi değerlerine sahip çıkan, almış ve alacak olduğu eğitim ile topluma örnek bireyler yetiştirme amacı ile kurulan, eğitim ve kültür derneğidir.    Okuyan, düşünen, sosyal ve kült&u Devamını oku..
  KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ Kültür, bir toplumun hayat damarlarından biridir.Kültürsüz bir toplum yıkılmaya mahkumdur.Bir toplumu değiştirmek ve inşa etmek adına o toplumun kültürünün yenilenmesi gerekmektedir.İşte bu amaç ile ESDER olarak halkımıza yönelik genel kültür sohbetleri ve  konferans ve seminerler düzenlemekteyiz. Ayrıca orta öğretimdeki gençlerimizin öz güvenini g&uu Devamını oku..
İhtiyaç sahipleri ve mazlumlar için zaman zaman kermes faaliyetlerinde bulunarak onlara destekte bulunuyoruz. Devamını oku..

ÜYE GİRİŞİ