image
  • 6 Mayıs 2019

Ramazan-ı Şerif’iniz Mubarek Olsun

  • Etiketler:
  • Yorum yapılmamış

Yazar: ESDER

Bir Ramazan Ay’ına daha kavuştuk. Bize Kur’ân’ı indiren ve Ramazan’a kavuşturan Allah’a hamd ederiz.

Tüm ümmetin ve Esenkent halkımızın ESDER üyelerinin Ramazan ayı mübarek olsun. Ebû Hureyre’nin bildirdiğine göre Ramazan gelince Resûlullah (sav) sahabeye şöyle derdi: “Mübarek ramazan ayı size geldi. Allah o ayda oruç tutmayı size farz kıldı. Bu ayda sema kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve azgın şeytanlar zincire vurulur. Bu ayda bin geceden daha hayırlı bir gece vardır. Bu gecenin hayrından mahrum olan gerçekten de mahrum olmuş demektir.”

Resûlullah’ın (sav) peygamber olarak gönderilişinden on beş asır sonra rahmet, bereket ve zafer ayı olan bir ay yine geldi. Rabbim bu aydan hayırlısı ile istifade etmeyi, af olmayı ve kurtuluşa ermeyi ümmete nasip etsin.

Bu mübarek ayda Allah için hayırlarınızı arttırın. Bütün gücümüzle hayır ve hasenatta yarışanlardan olalım. Bizler, Yüce Allah’ın: “Bir kısmınız bencilce kendi derdine düşmüş, başkalarının derdini umursamayan” buyurduğu kişilerden olmamalıyız.

 

Bu ay fedakârlık, cömertlik ve yardım ayıdır. Esenkentimizde yardıma muhtaç bir çok insanımız var. Onlara dua ederek samimiyetle yardım edelim.  Fedakarlık ve cömertlikte onların yanında olmaya gayret edelim. Tıpkı Resûlullah s.a.v’in Ramazanda diğer aylara göre daha cömert olması gibi siz de cömert olunuz.

Allah’tan, bu ayın, İslam ümmeti için izzet ve şeref ayı olmasını dileriz. Rabbimizin, ihtiyaç sahiplerine gerek kumanya, gerek fitre, sadaka ve zekatlarıyla samimiyetle yardım eden ve onları canı gönülden, destekleyenlere dünyada ve ahirette yaptıkları hayrın karşılığını kat kat vermesini niyaz ederiz. Allah’tan derneğimiz komşularının ve gönüllü olarak faaliyet gösteren kardeşlerimizin hallerini iyiliğe çevirmesini ve yaptıkları iyiliğin karşılığı dünya ve ahirette kendilerine ihsan etmesini niyaz ederiz.

Rabbimiz tutacağımız orucumuzu, namazımızı ve hayır hasenatlarımızı kabul eylesin.

Leave a Comment

sixteen − fifteen =