''Faşist Amerika Amerikan Baharını Getirdi''

''Faşist Amerika Amerikan Baharını Getirdi''

HABER TARİHİ: 07 Haziran 2020
125 Kişi okudu

 

 

 

 

 

 

 

Emperyalizmin başkentiydi Amerika. Bütün dünyaya ideoloji pazarlıyor, demokrasiyi almayanları savaşa mahkum ediyordu. Zaten kendisi Amerika kıtasına geldiğinde de aynı katliamı o toprakların sahiplerinede uyguladı. Kendilerini katlettiler, hayvanları katlettiler ekini ve mahsulü katlettiler. 1492 den beri de bu katliamlarına devam ediyorlar. Avrupa hapishanelerinden çıkarılan katillerin, tecavüzcülerin, hırsızların kurduğu bu vahşi emperyalizmin ve onların nesillerinin bu katliamları artık kendisine dönmeye başladı. Filistin'e, Irak'a, Suriye'ye ve daha bir çok mazlum coğrafyalara çevirdikleri namlu şimdi kendilerine döndü. Bizler hapishane kaçkını beyaz adamlara karşı Allah'ın bu güzel topraklarda yarattığı, misafirperver insanların çocuklarının attığı adalet çığlığının yanındayız. Kendimiz ve hepiniz için.

 

Beyaz adamlar ellerinde delikli borularla geldiler. Yakan ve yok eden silahlarla. Büyük gemileri ve büyük mahzenleri vardı. En güzellerini, en iyilerini; ellerini, ayaklarını zincirlerle birbirlerine bağlayıp karanlık, nemli, havasız mahzenlerde taşıdılar. Taşıdıkları gemilerin kiminin ismi Amistat’dı kiminin Quen Elizabeth. Haçlarıyla gelip özgür insanları zincirlere vurdular. Üstelik bunu Afrika’da kardeşi kardeşe kırdırarak yaptılar. Gemilerde açlıkla sınadılar. Biraz hasta olanları zincirleriyle birlikte okyanus diplerine saldılar. Özgür insanları ve çocuklarını ve onların çocuklarını, köleler yaptılar. Bataklıklarda sıtma bulaştırdılar. Pamuk tarlalarında 14-16 saat çalıştırdılar. Şeker kamışı tarlalarında susuz bıraktılar. Beyaz adamın körlüğü kızgın güneşlerde hepsini kör etti. İsimlerini, kimliklerini ellerinden alıp her birinden bir “Tom Amca” çıkartmak için lanet kanunlarıyla üstlerine üstlerine gittiler. 

 

Kara kıtanın renkli insanları,  Kunta Kinte’nin çocukları “Güç ve iktidarın sahibi olduğunu düşünenlere” “Yeter artık. Adalet yoksa huzur da yok…  diye sesleniyor. Bize yağmalamadan bahsetmeyin. Yağmacı olan sizlersiniz. Amerika siyahi insanları yağmaladı. Buraya geldiklerinde Amerikan Yerlilerini yağmaladılar. Yağmacılığı sizden öğrendik. Şiddeti sizden öğrendik. Eğer bizden daha iyisini bekliyorsanız, önce siz bunu yapın!”

 

Bizler, Bilal’in kardeşleri, Ammar’ın yoldaşları, Selahattin’in neferleri, Hanzala’nın yüzüne bakmadığı arkadaşları, Mısır’daki, Filistin’deki, Suriye’deki evsizin komşusu olan bizler; demokrasi vadiyle gelip diktatörleri desteklemenizden, onlarla iş tutmanızdan bıktık. Yalancı özgürlük vaatleriyle bizleri kapitalizmin kölesi yapmaya çalışmanızdan bıktık. Bahar umudumuzu hazana döndürmenizden bıktık. Hülasa dünyanın diğer tüm halklarını yok sayan lanet mantığınızdan da mantalitenizden de bıktık. İnsana ve medeniyete olan düşmanlığınızdan bıktık usandık…

 

Bu yüzden dün, bugün ve yarın başından sonuna kadar dünyanın tüm ezilen, haksızlığa uğratılan, hakları ellerinden alınan; yokluğa, sefalete, adaletsizliğe mahkûm edilen tüm halkların yanında olduğumuz gibi, bugünde Amerikan faşizmine karşı Amerika’nın içinden yükselen adalet çığlığın da yanındayız, arkasındayız.

 

AMERİKAN FAŞİZMİNE KARŞI AMERİKAN BAHARINI DESTEKLİYORUZ.ÜYE GİRİŞİ