image
  • 28 Ocak 2019

ESDER Kitap Kafe Açılışını Gerçekleştirdi

Yazar: ESDER

ESDER’imizde Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürütülen “Okumak Özgürlüğe Kanat Çırpmaktır” projesi kapsamında “ESDER Kitap Kafe” açıldı.

Dernek Merkez binamızda ESDER Kitap Kafenin açılışına Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, Maltepe Gençlik Merkezi Müdürü Korhan Demirkol, Maltepe Müftüsü Ahmet İnciler, Mahalle Muhtarımız Sultan Şahin ve STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını ESDER Başkanı Emrullah Portakal yaptı. Protokolü ve davetleri selamlayan Portakal bu projenin hayata geçmesi hususunda Gençlik ve Spor bakanlığına teşekkür etti, mahallemiz sakinlerine ve ESDER’imize hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

Öğrencilerimiz burada kitaplarını okuyacaklar bizler de onlara çay, su, kurabiye, kek ikramında bulunacağız. Esenkent İnşaallah kitap okuyacak, okuma alışkanlığı kazanacak ve uzun yıllar burası gençlerimize hizmet etmeye devam edecek dedi.

Açılışı yapılan “Kitap Kafe” projesiyle ilgili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan projenin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklendiğini söyledi. Kitap Kafe’nin Maltepe ve Esenkent halkına anlamlı bir adım olduğunu kaydeden Eğitim Müdürü Kaptan, amaçlarının gençleri kitap okumaya teşvik etmek olduğunu söyledi.

Kaptan, “ESDER Kitap Kafe’nin gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandıracak inşallah. Çok nezih bir ortam ve modern bir şekilde dizayn edilmiş. Kitaplarımız güzel, okumaya gelen gençler ve komşular bundan yararlanacaklardır. Birçok okulun ortasında açılan kütüphane de öğrencilerimiz gelip kitaplarını okuyacaklar, hayat temiz bir şekilde hazırlanacaklar” dedi.

Daha sonra Kürsüye gelen Maltepe Gençlik Merkezi Müdürü Korhan Demirkol, ESDER Kitap Kafe’nin açılışının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Demirkol, gençliğin kötü alışkanlıklardan kurtularak hayat daha güzel hazırlanacağı bu yerlerin yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti.

Açılışta Mahallemiz Muhtarı Sultan Şahin’de bir konuşma yaparak Esenkent mahallemizin nezih ortamlarından ESDER’imizin güzel çalışmalarına bir yenisini daha eklediği için teşekkür etti. Kitap Kafe projesinin açılmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren Şahin mahalle de bu tür projelerin yaygınlaştırılması gerektiğini belirttiler.

Leave a Comment

16 − nine =